Platforma wibracyjna: korzyści i szkody

Człowiek musi szukać metod, które pomogą utrzymać ciało w dobrej formie bez wysiłku. Dokładnie to oferuje przydatny biomechaniczny trener wibracji, który jest przeznaczony do kształtowania sylwetki i utrzymania atletycznej sylwetki. Jakie są zalety i wady wibrującej platformy?

Ten artykuł pomoże ci zrozumieć zasadę działania symulatora, cechy funkcjonalne, właściwości i ujawni negatywne aspekty.

Opis platformy wibracyjnej

Kompletny zestaw przydatnej platformy wibracyjnej dokładnie odzwierciedla nazwę i właściwości. To niewielki obszar, który zaczyna wibrować pod wpływem prądu.

Proces ma przydatne właściwości. Amplituda tej wibracji może osiągnąć 10 mm.

Platformy wibracyjne mogą być wyposażone w specjalne ekspander, dzięki któremu z powodzeniem i pożytecznie (bez szkody dla organizmu) możesz uprawiać fitness.

Na półkach sklepowych można zobaczyć dwa rodzaje platform wibracyjnych:

 • Kompaktowy model składający się wyłącznie z jednej użytecznej platformy wibracyjnej. Można go łatwo postawić na półce lub włożyć do szafy, nie zajmuje dużo miejsca, co jest wygodne dla osób o małej powierzchni mieszkalnej.
 • Bardziej nieporęczna opcja, ponieważ ma specjalne poręcze, podstawkę na pióro, a nawet komputer. Model jest wygodniejszy do treningu, ma więcej różnych funkcji, a nawet ma specjalne programy. Platforma wibracyjna o tak użytecznej konfiguracji jest znacznie droższa i wymaga więcej miejsca.
Komentarz! Która z nich jest bardziej przydatna, jest pytaniem retorycznym. Użyteczne właściwości urządzeń są takie same, a wynik zależy tylko od regularności treningu.

Do czego służy platforma wibracyjna?

Przed zakupem platformy wibracyjnej należy dokładnie zrozumieć jej przeznaczenie, aby zrozumieć, czy zakup jest konieczny i czy stan zdrowia pozwala na jej użytkowanie. W przeciwnym razie ćwiczenia mogą nie przynosić korzyści, ale szkodzić - to właściwość platformy wibracyjnej.

Kiedy osoba stoi na użytecznej platformie wibracyjnej i uruchamia określony program utraty wagi, zaczynają się wibracje, które rozprzestrzeniają się po całym ciele. Wibracje skutecznie oddziałują na wszystkie narządy. Dzięki nim włókna mięśniowe mają tendencję do aktywniejszej pracy i kurczenia się (to samo dzieje się podczas obciążeń sportowych). Osoba nie musi wykonywać wielu wyczerpujących ćwiczeń, a wynik jest taki sam, jak przy dość długotrwałym obciążeniu.

Jeśli mówimy o budowie chrząstki, to również ma tendencję do poprawy pod wpływem wibracji. Podczas treningu stan naczyń poprawia się: rozszerzają się. Dzięki takim fluktuacjom normalizuje się krążenie krwi, a tkanki są aktywnie wzbogacane tlenem, co ma doskonały wpływ na stan układu sercowo-naczyniowego i oczywiście sprzyja utracie wagi.

Jeśli połączysz pozytywne aspekty, otrzymasz obraz skutecznego, korzystnego wpływu na samopoczucie człowieka, co oznacza, że ​​jego zdrowie psychiczne ulegnie poprawie. Korzyści są oczywiste.

Reklamy obiecują, że w ciągu miesiąca kursu na użytecznej platformie wibracyjnej można stracić już kilkadziesiąt kilogramów.Warto się dowiedzieć, czy takie obietnice są prawdziwe, a właściwości urządzenia są cudowne.

Rekomendowane lektury:  Masaż stóp: korzyści i szkody, jak to zrobić dobrze, wideo

Korzyści zdrowotne platformy wibracyjnej

Jeśli mówimy o korzyściach wynikających z narażenia na wibracje, to naprawdę jest to przyczyna zniszczenia komórek tłuszczowych. Aby jednak skutecznie usunąć je z organizmu, potrzebny jest specjalny utleniacz, którego uwolnienia nie można osiągnąć w trakcie na platformie wibracyjnej. Dlatego po zakończeniu zajęć komórki tłuszczowe są pomyślnie przywracane.

Przydatna platforma wibracyjna może tylko stać się częścią Twojego treningu, a nie całkowicie go zastąpić.

Ważny! Jeśli chcesz osiągnąć trwały efekt, musisz połączyć symulator z wychowaniem fizycznym, wtedy efekt zostanie naprawiony.

Reklama mówi, że trening nie powinien zająć więcej niż 10 minut, ale jest to niewiarygodnie mało w przypadku utraty wagi. Czas trwania zajęć powinien się wydłużać każdego dnia. Możesz zacząć od 10 minut i stopniowo wydłużać czas, aby rozpocząć proces odchudzania.

Kolejny ważny niuans kursu na platformie wibracyjnej: codzienne wyczerpujące ćwiczenia nie są korzystne. W tym trybie robią tylko krzywdę. Wibracje mogą powodować drgania rezonansowe we wszystkich narządach wewnętrznych człowieka. Nadmiernie długotrwałe ćwiczenia nie bez szkody wpływają na organizm i prowadzą do upośledzenia wzroku, negatywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego i krążenie krwi. Mogą również wystąpić problemy z kręgosłupem i przewodem pokarmowym, metabolizmem i cyklem snu.

Uwaga! Aby uzyskać korzyści, warto racjonalnie i umiarkowanie podchodzić do aktywności fizycznej na symulatorze, aby nie wyrządzić nieodwracalnej szkody zdrowiu.

Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej

 1. Jeśli dana osoba jest pełna chęci wypróbowania na sobie korzystnego wpływu platformy wibracyjnej, nie ma potrzeby, aby się męczyć, obezwładniać ciało.
 2. Aby uzyskać maksymalne korzyści z platformy wibracyjnej, a nie szkodzić, należy zapoznać się z technicznymi zasadami bezpieczeństwa.
 3. Przed wykonaniem pożytecznych ćwiczeń na wibrującej platformie należy je wykonać na podłodze, postępując zgodnie z instrukcjami.
 4. Aby ćwiczyć na wibrującej platformie, musisz nosić bawełniane skarpetki lub buty z cienkimi podeszwami. Chroni to przed tworzeniem się pęcherzy i zapobiega obrażeniom.
 5. Aby obciążenia były korzystne i skuteczne, należy prawidłowo stanąć na symulatorze, ustawiając nogi w taki sposób, aby amplituda oscylacji była jednolita w całym ciele.
 6. Przed rozpoczęciem programu należy wykonać regularne ćwiczenia rozgrzewające organizm i przygotowujące go na poważniejszy stres.
 7. W mieszkaniu czy domu ważne jest, aby wybrać miejsce specjalnie przeznaczone do treningu, najlepiej jeśli jest to wolna przestrzeń, która jest dobrze wentylowana.
 8. Przed użyciem symulatora należy skonsultować się z lekarzem, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami i możliwymi szkodami.

Ćwiczenia na wibrującej platformie do odchudzania

Jeśli wykonałeś wszystkie czynności przygotowawcze do treningu, możesz przystąpić do ćwiczeń.

Poniżej znajduje się kolejność małych ćwiczeń, które mają tendencję do ujędrniania ciała:

 1. Stań na użytecznej wibrującej platformie, wydychając powietrze, zegnij nogi, wyciągnij ręce przed siebie i pozostań w tej pozycji przez kilka sekund.
 2. Wykonuj kroki (jak na drabinie), trzymając każdą stopę na platformie wibracyjnej przez 30 sekund.
 3. Uklęknij i połóż dłonie na wibrującej platformie, rozluźnij plecy i pozostań w tej pozycji przez 30 sekund.
 4. Połóż się na wibrującej platformie z opuszczonym brzuchem tak, aby środek ciała znalazł się na wibrującej części, połóż ręce przed sobą, rozciągnij nogi, ciało powinno być w jednej linii. Przytrzymaj w tej pozycji przez 30 sekund.
 5. Połóż się na plecach i oprzyj stopy na platformie wibracyjnej, ramiona powinny być wyprostowane wzdłuż ciała, dolna część pleców i pośladki lekko uniesione.
Ważny! Jeśli mądrze podejdziesz do treningu na symulatorze, dodając je do złożonego treningu, jednocześnie łącząc odpowiednie odżywianie, możesz osiągnąć widoczne rezultaty bez szkody dla zdrowia i uzyskać maksymalne korzyści.

Uszkodzenie platformy wibracyjnej

Nawet nieszkodliwe poranny trening może spowodować znaczne szkody, do zajęć należy podchodzić z umiarem i rozsądkiem.

Rekomendowane lektury:  Korzyści i szkody związane ze sportami jeździeckimi, recenzje

Nawet jeśli dana osoba jest całkowicie zdrowa, istnieją czynniki, które mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia podczas ćwiczeń na maszynie wibracyjnej. Na przykład, jeśli kobieta cierpi na bolesne miesiączki, lepiej jest chronić się przed takimi czynnościami w tym okresie, ponieważ może to być szkodliwe.

Właściwości wibracji, które są przydatne do utraty wagi i wzmacniania ciała, mogą być szkodliwe po niedawnych złamaniach lub operacjach z otwartymi ranami.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy na platformie wibracyjnej u osób, które mają zaburzenia w pracy aparatu przedsionkowego, skłonność do zawrotów głowy.

Przeciwwskazania do treningu na wibrującej platformie

Platforma wibracyjna ma również przeciwwskazania.

Do grupy wysokiego ryzyka należą również:

 • kobiety w ciąży;
 • osoby, które mają sztuczne narządy lub stawy, rozruszniki serca, protezy, metalowe elementy w organizmie;
 • pacjenci z cukrzycą;
 • osoby z różnymi procesami zapalnymi i wysoką gorączką, z kamieniami w nerkach lub pęcherzu, pacjenci z osteochondrozą.
Uwaga! W przypadku któregokolwiek z tych przeciwwskazań konieczne jest natychmiastowe zaprzestanie ćwiczeń na trenażeru wibracji i znalezienie bezpieczniejszego rodzaju ćwiczeń, w przeciwnym razie może dojść do znacznego uszczerbku na zdrowiu.

Korzyści i szkody związane z platformą wibracyjną są oczywiste. Cenne właściwości aparatu pomagają przywrócić osłabione mięśnie i tkanki do normy, pozbyć się tkanki tłuszczowej podskórnej. Ale zajęcia należy przeprowadzać regularnie, z umiarem i po konsultacji z lekarzem.

Recenzje lekarzy i właścicieli platformy wibracyjnej

Smirnova Olga Pavlovna, 31 lat, Woroneż
Pierwsze szkolenia na symulatorze były dla mnie niezrozumiałe, nie mogłem nauczyć się poprawnie na nim stać i ocenić jego użytecznych właściwości. Po kilku próbach zacząłem robić to dobrze, w końcu czuję się lekko w ciele i jestem w pełni zadowolony z zakupu.
Gorokhova Margarita Ivanovna, 48 lat, Moskwa
Jako lekarz mogę powiedzieć, że proponowany symulator, jeśli jest używany prawidłowo, może przynieść korzyści ciału, ale jeśli ćwiczysz na nim bez miary i programu, to już wkrótce będziesz musiał szukać pomocy u lekarza z powodu wyrządzonej krzywdy. Podobały mi się lekcje na wibrującej platformie odchudzającej. Rzeczywiście udało mi się zrzucić kilka kilogramów w 3 miesiące. Uczyłem się dwa razy w tygodniu. Dopiero przed i po treningu trzeba oczywiście zmierzyć ciśnienie: w końcu wiek.
Link do głównego posta

Zdrowie

Piękno

jedzenie