Snickers (Snickers): skład batonu, zalety i wady czekolady

Zawartość kalorii w Snickers jest bardzo wysoka - trzeba go używać w niewielkich ilościach. Ale wartość odżywcza jest zarówno wadą, jak i zaletą produktu i sprawia, że ​​jest to dobra opcja na przekąskę.

Skład batonu Snickers

Snickers w sklepach prezentowany jest w kilku formach. Batoniki proste, ze zwiększoną ilością orzechów, ciemne i białe, z orzeszkami arachidowymi i laskowymi, z dodatkowymi składnikami. Ale skład różnych rodzajów czekolady Snickers pozostaje podobny. Zawiera:

 • cukier;
 • Olej palmowy;
 • Sól;
 • wanilina;
 • masło kakaowe;
 • czekolada;
 • arachid;
 • cukier glukozowy;
 • suche białko jaja;
 • odtłuszczone mleko w proszku;
 • syrop z rokitnika zwyczajnego;
 • laktoza;
 • lecytyna sojowa;
 • barwniki i aromaty.

Najbardziej kontrowersyjne z punktu widzenia korzyści w składzie cukierków są roślinne tłuszcze trans, które w dużej mierze odpowiadają za zawartość kalorii. Spożywane w nadmiarze prowadzą do rozwoju chorób przewlekłych.

Snickers nie jest gorszy pod względem kalorii od pełnowartościowej przekąski, ale ma kompaktowy rozmiar

W niewielkich ilościach produkt Snickers zawiera przydatne minerały i witaminy. Wśród nich są:

 • kwas askorbinowy;
 • potas i fosfor;
 • Witaminy z grupy B;
 • wapń i cynk.

Jednak ich obecność jest na tyle znikoma, że ​​batonika nie można uznać za dobre źródło wartościowych substancji.

Zawartość kalorii w snickers na 50, 100 gramów

Zawartość kalorii w 100 gramach Snickers jest bardzo wysoka i wynosi około 480 Kcal. Na podstawie tego wskaźnika możesz obliczyć wartość odżywczą czekoladek o różnych rozmiarach:

 1. Zawartość kalorii w Snickers na 1 większą sztukę wynosi około 456 Kcal. Masa przysmaku to 95 g.
 2. Zawartość kalorii w Snickers na 1 mały kawałek waha się wokół 240 Kcal, ponieważ kompaktowy baton waży około 50 g.

Przede wszystkim w czekoladzie są węglowodany - około 54 g całości. Udział tłuszczów wynosi 28 g, a białka tylko 9,4 g.

Rekomendowane lektury:  Co to jest tahini: skład, jak przydatna jest pasta, jak używać, szkodzić

W jaki sposób Snickers pomaga i jest przydatny

Przysmak uważany jest za smaczny, pożywny, ale niezbyt zdrowy. Jednak w rzeczywistości nadal ma cenne cechy:

 1. Jedzenie batonów prowokuje wydzielanie endorfin do krwiobiegu. Podczas używania produktu osoba odczuwa przyjemność i poprawia nastrój.
 2. Ze względu na wysoką zawartość kalorii czekoladki Snickers są bardzo pożywne. Reklama w tym przypadku jest jak najbardziej prawdziwa - batoniki można wykorzystać do szybkiego zaspokojenia głodu, jeśli nie ma możliwości zaaranżowania pełnej przekąski.
 3. Spożywając wysokokaloryczne słodycze, organizm otrzymuje dużą ilość węglowodanów i glukozy. Wpływa to korzystnie na aktywność mózgu - poprawia się koncentracja uwagi, łatwiej jest radzić sobie z zadaniami w pracy i nauce.
 4. Aminokwasy są obecne w cukierkach Snickers w niewielkich ilościach. Są niezbędne do utrzymania zdrowej masy mięśniowej.

Właściwości czekolady doceniają studenci, którzy nie mają czasu na normalny obiad, ale jednocześnie potrzebują energii na naukę.

Snickers jest poszukiwany przez sportowców potrzebujących szybkiej regeneracji po wysiłku

Ogólnie rzecz biorąc, korzyści i szkody związane z Snickersem zależą od intensywności jego użytkowania.Konsekwentnie batonik nie zastąpi zdrowej diety. Ale w nagłym wypadku przychodzi na ratunek i długo zaspokaja głód.

Przeciwwskazania i uszkodzenie snickersów dla ludzkiego ciała

Negatywne właściwości przysmaku są znane nie tylko z ich korzystnych właściwości. Przy zbyt częstym i nadmiernym używaniu cukierków możesz stawić czoła jego szkodliwym objawom i skutkom ubocznym:

 1. Jeśli zjesz zbyt wiele batonów, możesz doświadczyć szybkiego przyrostu masy ciała. Na przykład zawartość kalorii w Double Snickers z orzechami laskowymi wynosi 410 Kcal i nie jest to najwyższa wartość dla produktu. Baton zawiera dużo tłuszczów i węglowodanów i jest przechowywany w dodatkowych kilogramach. Zdecydowanie nie należy go stosować na diecie, w przeciwnym razie po prostu nie przyniesie efektów.
 2. Czekolada Snickers zawiera dużą ilość cukru. Dzięki temu negatywnie wpływa na pracę trzustki, podnosi poziom glukozy we krwi, a także prowokuje rozwój próchnicy. Nadużywanie sztabek może prowadzić do poważnych chorób naczyń i serca.
 3. Ponieważ Snickers poprawia nastrój, przy częstym stosowaniu możliwe jest, że rozwinie się pewnego rodzaju uzależnienie od przysmaku. Nawet zdając sobie sprawę ze szkodliwości czekolady i jej kalorii, osoba nadal będzie odczuwać chęć jej zjedzenia, aby uzyskać zastrzyk energii i podnieść ton. Wiele wysokowartościowych przysmaków i deserów ma podobne właściwości.
Rekomendowane lektury:  Jakie pokarmy zawierają skrobię: stół, Top 10

Jedzenie słodyczy przeszkadza w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki wysokiej zawartości kalorii w super snickersach i innych rodzajach przekąsek na barze sklepowym staje się dużo łatwiejsze niż samodzielne przygotowanie pełnego obiadu czy śniadania. W rezultacie ludzie wolą słodką czekoladę nawet w sytuacjach, gdy jest czas i okazja, aby zjeść normalne jedzenie.

Każdy snickers ma lepką strukturę i dlatego jest szczególnie niebezpieczny dla zębów.

Candy może skrzywdzić każdą osobę. Ale w niektórych warunkach używanie przysmaków o wysokiej zawartości kalorii jest surowo zabronione. Nie możesz jeść Snickersów:

 • z cukrzycą;
 • z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki;
 • z wrzodem trawiennym w ostrej fazie;
 • ze skłonnością do otyłości;
 • z ciężką próchnicą;
 • z przewlekłymi chorobami układu krążenia.

Zaleca się rezygnację z czekoladowych przysmaków w okresie ciąży i karmienia. Dzieci mogą dawać cukierki tylko w wieku 3-5 lat ze względu na ryzyko rozwoju alergii. Ale nawet w późniejszym wieku batoniki dla niemowląt należy kupować jak najrzadziej i, jeśli to możliwe, przyzwyczajać je do zdrowszych słodyczy, na przykład ciemnej czekolady.

Wniosek

Zawartość kalorii w Snickers jest bardzo wysoka, a to nie jedyna wada popularnego batonu. Przy ciągłym stosowaniu delikatność wyrządza wiele szkód, chociaż ma również użyteczne właściwości.

Link do głównego posta

Zdrowie

Piękno

jedzenie