Produkty wywołujące cellulit

Cellulit nie może być traktowany jako pełnoprawna patologia. Zjawisku zwykle nie towarzyszy naruszenie dobrostanu i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Pojawienie się tzw. Skórki pomarańczowej wiąże się z wieloma przyczynami. Na przykład wzorce żywieniowe wpływają na prawdopodobieństwo wystąpienia wady. Żywność powodująca cellulit obejmuje żywność z różnych grup żywności.

Przyczyny pojawienia się i rozwoju cellulitu

Stanowi towarzyszy odkładanie się tłuszczu pod skórą. Wizualnie wada przejawia się w tworzeniu się węzłów i guzków. Zmiany skórne, a także podskórna tkanka tłuszczowa mają charakter zwyrodnieniowy. Naukowo, cellulit nazywany jest lipodystrofią gynoidową. Skóra przypomina skórkę pomarańczy.

W większości przypadków cellulit jest defektem kosmetycznym, ale nie patologią.

Warto zauważyć, że stan ten jest typowy tylko dla kobiet. Cellulit powstaje pod wpływem estrogenów, które są żeńskimi hormonami płciowymi. Podskórna tkanka tłuszczowa u kobiet ma pewne cechy strukturalne, co również wyjaśnia tendencję do tworzenia się skórki pomarańczowej.

Należy różnicować cellulit i otyłość. W DHF gromadzenie się tłuszczu zachodzi nierównomiernie w adipocytach. W związku z tym stan obserwuje się również u szczupłych przedstawicieli kobiet.

Ważny! Termin „adipocyty” odnosi się do oddzielnych grup komórek tłuszczowych.

Zmiany w HDF wpływają również na fibroblasty syntetyzujące kolagen. Prowadzi to do przerostu, a następnie zagęszczenia przegród (mostków tkanki łącznej). Ściskają zraziki w tkance tłuszczowej, tworząc kapsułki o gęstej konsystencji. Niektóre z przerośniętych elementów unoszą naskórek i błonę podstawną na skutek wypukłości. W ten sposób powierzchnia skóry staje się nierówna i nierówna.

Cellulitowi towarzyszą zmiany w krążeniu krwi i przepływie limfy, pojawienie się obrzęku z powodu gromadzenia się płynu. W późniejszych etapach możliwa jest kompresja włókien nerwowych.

Czynniki w rozwoju cellulitu to:

 • dziedziczna predyspozycja;
 • rasa (Europejczycy);
 • Płeć żeńska;
 • nierównowaga hormonalna (przyjmowanie OK, dojrzewanie i ciąża, menopauza);
 • phlebeurysm;
 • mieć nadwagę;
 • brak aktywności fizycznej;
 • palenie tłumiące lipolizę;
 • długotrwały stres, powodujący skurcz naczyń i zaburzenia hormonalne;
 • brak snu, prowadzący do zmniejszenia zużycia energii i odkładania się tłuszczu;
 • szybka utrata wagi i zestaw dodatkowych kilogramów;
 • niekorzystne warunki środowiskowe.

Często pojawienie się cellulitu wiąże się ze stosowaniem niektórych pokarmów. Są to półprodukty, produkty mączne, napoje gazowane.

Znaczenie odżywiania przy cellulicie

Wada kosmetyczna może wystąpić z powodu różnych czynników. Jedną z przyczyn lipodystrofii nazywana jest osobliwością diety z nadużywaniem szkodliwych produktów, które prowadzą do zakłócenia procesów metabolicznych. Prawidłowe odżywianie nie tylko zapobiega pojawianiu się skórki pomarańczowej, ale także pomaga ją wyeliminować. Włączenie zdrowej żywności do diety ma również korzystny wpływ na hormony.

Uwaga! Samo prawidłowe odżywianie nie wystarczy, aby wyeliminować cellulit. Konieczne jest stosowanie innych metod oddziaływania, np. Masażu i okładów, ale to zbilansowana dieta jest głównym sposobem rozwiązania problemu.

Lista produktów, które powodują cellulit

Dietetycy zwracają uwagę, że rozwój lipodystrofii prowokuje niezdrową dietę. Ograniczenie i całkowite wykluczenie niektórych dań z codziennego jadłospisu pomaga zapobiegać wystąpieniu defektu kosmetycznego.

Owoc

Pokarmy są dobre dla organizmu. Jednak zwiększona zawartość skrobi w niektórych owocach może powodować rozwój cellulitu. Należy zwrócić uwagę na banany. Są źródłem cennych substancji. Na przykład tryptofan może poprawić nastrój.

Rekomendowane lektury:  Dlaczego banany są przydatne?

Jedzenie bananów jest niepożądane wieczorem. Są klasyfikowane jako żywność wysokokaloryczna.

Zaleca się spożywać nie więcej niż jeden świeży banan dziennie.

Orzechy i suszone owoce

Wyróżnia się wysoką zawartość kalorii:

 • suszone śliwki;
 • suszone morele.

Podczas suszenia owoców stężenie substancji składowych wzrasta wielokrotnie. Stosowanie tych produktów powinno być ograniczone w przypadku skłonności do nadwagi i cellulitu.

Uważa się, że orzechy są źródłem znacznych ilości białka, tłuszczu i węglowodanów. Produkt może stanowić alternatywę dla mięsa. Orzeszki ziemne, migdały, orzechy nerkowca szybko zaspokajają głód, zmniejszają apetyt na słodycze. Jednak absolutnie wszystkie odmiany orzechów są wysokokaloryczne, co może mieć zły wpływ na stan tkanki tłuszczowej podskórnej.

Dzienna porcja - jedna garść

Napoje

Wbrew powszechnemu przekonaniu pakowane i świeżo wyciskane soki mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu. Wynika to z wysokiej zawartości cukru, która powoduje nadmierny przyrost masy ciała.

Alkoholowy

Niektóre napoje zawierają znaczne ilości toksyn i kalorii, które są szkodliwe dla sylwetki. Te produkty zawierają alkohol. Napoje alkoholowe uszkadzają komórki skóry i prowadzą do wzrostu złogów tłuszczu.

Alkohol wywołuje cellulit

Napój gazowany

Bąbelki w wodzie pomagają rozciągnąć tkanki. Powstała wolna przestrzeń jest dobrym stanem dla późniejszego odkładania się tłuszczu.

Gazy są w stanie zatrzymać płyn w organizmie

Kawa i napoje zawierające kofeinę

Niektóre pokarmy mogą spowolnić metabolizm i krążenie. Na przykład spożywanie znacznej ilości napojów zawierających kofeinę prowadzi do pojawienia się skórki pomarańczowej.

Do kawy rozpuszczalnej dodawane są substancje szkodliwe dla zdrowia

Cukier i słodycze

Wiadomo, że niektóre pokarmy powodują cellulit. Tworzenie tkanki tłuszczowej stymuluje insulinę. Do produkcji substancji przyczyniają się różne słodycze: słodycze, czekolada. Cukier negatywnie wpływa na ściany naczyń, zmniejszając ich elastyczność. W rezultacie pojawiają się guzy i guzy charakterystyczne dla cellulitu.

Aby zapobiec cellulitowi, należy ograniczyć jedzenie cukierków i czekolady.

Chleb i ciastka

Ciasta i ciastka mają najwięcej kalorii. Te pokarmy wywołują cellulit ze względu na zawartość cukru i tłuszczu. Konieczne jest usunięcie z diety ciast i następujących rodzajów pieczywa:

Rekomendowane lektury:  Dlaczego chleb bez drożdży jest przydatny i jak go upiec
 • ze zbożami;
 • owoc;
 • biały.
Wspomaga przyrost masy ciała w wypiekach z dodatkiem drożdży

Smażone potrawy powodujące cellulit

Sposób przyrządzania posiłków jest niezbędny. Smażone potrawy są bogate w tłuszcz. Produkty te prowadzą do zestawu dodatkowych kilogramów i cellulitu. Podczas smażenia olej uwalnia toksyczne substancje, które działają jak trucizna na organizm.

Aby pozbyć się skórki pomarańczowej i zapobiec jej pojawieniu się, należy odmówić gotowania potraw na oleju

Sos, keczup, majonez

Pokarmy zawierają znaczne ilości soli i różnych szkodliwych substancji: cukier, tłuszcze nasycone. Płyn zatrzymuje się w okolicy tkanki, wywołując stan zapalny i pogorszenie stanu skóry.

Zakupione sosy przyczyniają się do progresji cellulitu

Wędliny i wyroby mięsne wpływające na cellulit

Popularne przysmaki, takie jak wędliny, tłuste wędliny i smalec nie mogą być uważane za przyjemną i lekką przekąskę. Zawartość soli i kalorii w tych produktach jest znacząca. Tendencja do nadwagi i pojawienie się lipodystrofii wskazuje na potrzebę ograniczenia spożycia wieprzowiny.

Wybierając mięso, należy preferować kurczaka, wołowinę, królika i indyka

Fast food

Pokarmy, których należy unikać w przypadku cellulitu, to fast food. Smażone ziemniaki, hamburgery i inne dania gotowe obejmują:

 • Sól;
 • tłuszcze;
 • cukier.
Rekomendowane lektury:  Ziemniaki: użyteczne właściwości i przeciwwskazania
Fast food jest wysokokaloryczny i ma niekorzystny wpływ na naczynia krwionośne.

Produkty mleczne promujące cellulit

Istnieje opinia, że ​​aby zachować piękną sylwetkę, należy spożywać kefir, twarożek i jogurty naturalne. Przygotowując dietę, weź pod uwagę nietolerancję laktozy, która występuje u znacznej liczby dorosłych. Produkty mleczne powodują cellulit u kobiet ze względu na zawartość enzymów. Substancje te często nie ulegają całkowitej degradacji. Złe trawienie jest czynnikiem ryzyka dla skórki pomarańczowej.

Wysoki poziom soli w produktach mlecznych wyjaśnia zatrzymywanie płynów i rozwój cellulitu

Konserwy i marynaty

Aby pozbyć się cellulitu, musisz wyeliminować niektóre pokarmy. Prawidłowe odżywianie może poprawić stan podskórnej tkanki tłuszczowej. Zakazana żywność obejmuje zarówno konserwy, jak i marynaty. Produkty te zawierają sól w dużych ilościach.

Marynaty i konserwy mogą pogorszyć problem kosmetyczny

Pikantne potrawy, które tworzą cellulit

Pokarmy promujące cellulit obejmują pikantne potrawy i przekąski. Powodują pojawienie się obrzęku z powodu zatrzymywania płynów w organizmie, co wywołuje zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej.

Spożywanie pikantnych potraw prowadzi do rozwoju lipodystrofii

Surowo zabronione pokarmy na cellulit

Wygląd wady kosmetycznej zależy od odżywienia. Niektóre pokarmy przyczyniają się do pojawienia się cellulitu. Aby zapobiec DHF, należy wykluczyć z menu:

 • potrawy tłuste, słone, pikantne;
 • półprodukty;
 • słodycze;
 • wypieki;
 • napoje gazowane i alkoholowe;
 • kawa rozpuszczalna.

Jakie pokarmy pomagają zwalczać cellulit

GLD może znacznie zepsuć wygląd. Wiadomo, że pokarmy mają wpływ na cellulit. Spożywanie odpowiedniego pokarmu może pomóc zminimalizować pojawienie się defektu kosmetycznego:

 • owoce i warzywa (z wyjątkiem bananów i ziemniaków);
 • chleb żytni;
 • owsianka;
 • ryby morskie i rzeczne.
Ważny! Produkty mleczne czasami powodują cellulit na nogach. Dietetycy zalecają spożywanie niskotłuszczowego jogurtu, twarogu i kefiru. Można je włączyć do diety w przypadku braku nietolerancji.

Alkohol jest klasyfikowany jako produkt wywołujący cellulit na dnie. Wyjątkiem jest czerwone wino, które usuwa produkty przemiany materii i produkty przemiany materii z organizmu.

Wniosek

Jeśli to tylko możliwe, z diety należy wyeliminować pokarmy wywołujące cellulit. Konieczne jest zwrócenie uwagi na przestrzeganie reżimu picia, wystarczające spożycie świeżych owoców i warzyw.

Link do głównego posta

Zdrowie

Piękno

jedzenie