Jak usunąć śluz z włosów: jak wyciągnąć, rozpuścić, jak usunąć śluz z dziecka

Slime jest tłumaczony z angielskiego jako „slime”. To popularna zabawka, która trafiła do sprzedaży w 1976 roku. Szlam zawiera galaretowaty materiał, który ma właściwości tak zwanego płynu nienewtonowskiego. Początkowo szlam zawierał gumę guar jako główny składnik i wyróżniał się zielonym kolorem. Zabawka jest uważana za bezpieczną. Kontakt z błonami śluzowymi i włosami jest niepożądany. Śluz jest dość problematyczny do usunięcia, jeśli przyklei się do loków. Jednak w tym przypadku nie jest konieczne cięcie pasm. Możesz usunąć śluz z włosów na różne sposoby.

Jak usunąć śluz z włosów

Główne składniki szlamu to:

 • polisacharyd;
 • boraks;
 • klej;
 • kwas borowy.

Zabawka swoim wyglądem przypomina śluz, który łatwo zbiera się do swojego pierwotnego kształtu. Szlam przykleja się do różnych przedmiotów, w tym loków. Usunięcie śluzu ze skóry głowy nie jest trudnym zadaniem.

Rekomendowane lektury:  Jak wytrzeć brylantową zieleń z linoleum

Mydło

Wiadomo, że szampon pomaga usuwać śluz z pasm. Roztwór mydła pozwala usunąć szlam z włosów dziecka. Musisz iść do zlewu, dokładnie zwilżyć loki w ciepłej wodzie, a następnie spienić i spłukać. Procedurę można powtórzyć kilka razy.

Ciepła woda i mydło pomogą usunąć szlam

Olej

Śluz z włosów możesz zmyć przy pomocy naturalnych i kosmetycznych olejków. Płyn nakłada się na pasemka, a szlam wyciąga grzebieniem z drobnymi zębami. Po zabiegu należy dokładnie spłukać loki szamponem.

Olejek pomaga oddzielić śluz od loków

Krem

Możesz usunąć szlam z pasm na różne sposoby. Zaleca się usuwanie śluzu z włosów przy pomocy tłustego kremu. Zabieg najlepiej wykonywać w łazience. Kosmetyk nakłada się bawełnianym wacikiem na loki i spłukuje wodą.

Krem zawiera składniki ułatwiające usuwanie śluzu z loków

Przez wodę

Możesz usunąć szlam z włosów ciepłym płynem. W tym celu wystarczy trzymać pasma w ciepłej wodzie przez kilka minut, a następnie grzebieniem zdjąć lepką zabawkę.

Po zastosowaniu niektórych kosmetyków można się spodziewać dobrego efektu. Należą do nich woda micelarna. Wacik jest impregnowany płynem i delikatnie pocieraj problematyczny obszar pasm. Małe fragmenty wyczesuje się grzebieniem.

Pod wpływem wody micelarnej lepka substancja stopniowo się oddziela

Zmywacz do paznokci

Stosowanie produktu zawierającego aceton pomaga usunąć śluz z włosów. Płyn należy zaimpregnować wacikiem i potraktować pasmami.

Zwykle procedura usuwania szlamu acetonem trwa około 30 minut.
Uwaga! Aceton to produkt, którego należy używać z dużą ostrożnością. Nie zaleca się stosowania zmywacza do paznokci do usuwania śluzu z włosów małego dziecka, w przeciwnym razie mogą wystąpić niepożądane reakcje.

Ocet winny

Esencji można użyć do oderwania śluzu od włosów. Nici moczy się w occie i pozostawia na 15-20 minut.Przed myciem szamponem rozczesz loki.

Podczas usuwania szlamu należy upewnić się, że ocet nie dostanie się do oczu i błon śluzowych.

Z alkoholem

Narzędzie może usuwać szlam z włosów u dorosłych. Na pasma nakłada się wódkę lub alkohol. Loki należy rozczesać i umyć szamponem.

Czas ekspozycji na alkohol w celu usunięcia lepkiej zabawki wynosi pół godziny

Perfumy

Różne improwizowane środki pomagają oddzielić szlam od włosów. W przypadku braku alkoholu możesz użyć perfum lub wody kolońskiej. Kompozycję impregnuje się wacikiem i nakłada na pasemka

Po wyjęciu zabawki o lepkiej konsystencji z perfumami należy spłukać włosy szamponem

Soda

Wodorowęglan sodu służy nie tylko do celów spożywczych. Jest to wszechstronny środek, który można również stosować do usuwania szlamu z włosów. Aby usunąć szlam, musisz przygotować kleik zawierający 2 łyżeczki sody oczyszczonej i niewielką ilość wody. Pasta powinna mieć średnią konsystencję.

Rekomendowane lektury:  Soda oczyszczona: użyteczne właściwości, zastosowanie, sposób przyjmowania

Kompozycję nakłada się na pasma, które nie wymagają wcześniejszego zwilżenia. Czas działania produktu wynosi 10 minut, po czym należy wyczesać grzebieniem resztki lepkiej masy.

Do krótkich loków zaleca się stosowanie sody.

Skrobia i sól

Istnieje wiele bezpiecznych produktów, którymi można usunąć śluz z włosów. Na przykład uważa się, że jest to dobry sposób na usunięcie lizuny za pomocą roztworu skrobi i soli. Czas ekspozycji na kompozycję wynosi 10 minut. Składniki są pobierane w równych proporcjach i dodaje się niewielką ilość wody.

Aby usunąć lepką masę, zaleca się nałożenie pasty ze skrobi i soli na pasma i delikatnie rozprowadzić

Z suszarką do włosów

Skuteczność metody wynika z ekspozycji na gorące powietrze. Lepka masa nagrzewa się i prawie całkowicie wysycha. Następnie można go pokruszyć ręcznie i rozczesać pędzelkiem.

Uwaga! Niepożądane jest zbliżanie suszarki do włosów do głowy. Aby nie zaszkodzić włosom, musisz ustawić temperaturę na średnią.
Używanie suszarki do włosów to delikatny sposób na usuwanie szlamu z loków

Metoda na zimno

Jeśli szlam przyklei się do włosów, możesz użyć metody zamrażania. Kostki lodu należy nakładać na pasma na 10 minut. W tym czasie lepka masa zamarznie. Następnie usuwa się go grzebieniem.

Do metody zamrażania nadają się nie tylko kostki lodu, ale także jagody lub owoce z zamrażarki

Jeśli uderzy się w brwi

Często istnieje potrzeba zmywania szlamu nie tylko z włosów. Lepka zabawka może zaczepić się o twoje brwi. W takim przypadku użyj tych samych metod, aby usunąć szlam z pasm.

Uwaga! Zamknij oczy podczas usuwania lepkiego materiału. W przeciwnym razie użyte produkty mogą uszkodzić błony śluzowe.

Proste metody obejmują oczyszczenie brwi z lepkiej zabawki za pomocą produktów zawierających alkohol. Wacik zwilża się alkoholem lub wódką, a następnie nakłada na włosy. Resztki szlamu wyczesuje się grzebieniem lub szczoteczką do zębów, a okolicę spłukuje wodą.

Jak usunąć śluz z włosów dziecka

Niektóre ze stosowanych metod mogą zaszkodzić ciału dziecka. Następujące środki mogą bezpiecznie usunąć śluz z włosów dziecka:

 • olejek kosmetyczny roślinny lub dla niemowląt;
 • roztwór mydła;
 • krem;
 • ciepła woda;
 • mieszanina skrobi i soli;
 • pasta sodowa.

Możesz także użyć suszarki do włosów i kostek lodu, aby usunąć lepką masę z loków.

Jak wyczesać śluz z włosów dziecka

Użycie dowolnego produktu oznacza zakończenie zabiegu poprzez umycie włosów. Zachowanie integralności loków umożliwia schludne czesanie. Konieczne jest użycie szczoteczki po usunięciu lepkiej masy, aby usunąć jej resztki. Długimi pasmami są czesane od końców, stopniowo przesuwając się w kierunku korzeni.

Zaleca się najpierw rozplątać długie pasma rękami.

Jak usunąć zaschnięty szlam z włosów

Nie zawsze jest konieczne usuwanie lepkiej masy. Usunięcie wysuszonej zabawki nie jest trudne. Szlam należy najpierw pokruszyć rękami, a następnie przeczesać resztę. Małe brokaty, które często są częścią śluzu, można usunąć grzebieniem z częstymi zębami.

Środki ostrożności

Podczas usuwania lepkiego materiału należy pamiętać o pewnych zasadach. Podejmowane są środki ostrożności, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Ważne jest, aby używać sprzętu ochronnego, takiego jak gumowe rękawice. Należy unikać kontaktu stosowanych substancji z błonami śluzowymi i narządami wzroku.

Aby zapobiec sklejaniu się lepkiego materiału, musisz:

 • przechowywać zabawkę w zamkniętym pojemniku (w lodówce);
 • wyjaśnić dzieciom zasady postępowania ze śluzem;
 • warkocz włosy podczas gry.
Uwaga! Nie pozostawiaj szlamu na dywanie lub kanapie. Niepożądane jest rzucanie lepkiej masy i kładzenie jej do łóżka.

Jak tego nie robić

Podczas usuwania lepkiej masy z pasm należy zachować ostrożność i ostrożność. Nie wszystkie produkty nadają się do zabiegu. Niektóre metody mogą znacznie pogorszyć stan włosów, zaostrzyć reakcje alergiczne. Do usunięcia lepkiej zabawki nie wolno używać następujących produktów:

 • benzyna;
 • czysty aceton;
 • rozpuszczalnik.

Te kompozycje są szczególnie niebezpieczne, gdy są stosowane do usuwania lizuny z loków u dzieci. Po zabiegu w jakikolwiek sposób należy dokładnie spłukać pasma.

Wniosek

Możesz usunąć śluz z włosów na różne sposoby. Zabawka pozwala na odstresowanie, rozwinięcie zdolności motorycznych. Niezbędna jest jednak delikatność i dokładność. Należy uważać w trakcie i po zabawie, aby lepka masa nie przylegała do pasm.

Link do głównego posta

Zdrowie

Piękno

jedzenie