Jak czyścić piekarnik kwasem cytrynowym z tłuszczu w domu: jak myć sodą oczyszczoną i octem

Podczas pracy piekarnika jego ściany pokryte są warstwą tłuszczu i nagaru. Jeśli brud nie zostanie wyczyszczony w odpowiednim czasie, proces mycia staje się dość problematyczny. Przywrócenie powierzchni do jej dawnej czystości zajmie dużo czasu i wysiłku. Grill i drzwiczki można myć różnymi środkami czystości. Jednak gospodynie domowe często zalecają czyszczenie piekarnika kwasem cytrynowym. Narzędzie budżetowe wyróżnia się niskim kosztem, dostępnością i wysoką wydajnością.

Jak czyścić piekarnik kwasem cytrynowym

Aby proces czyszczenia nie był pracochłonny, należy odpowiednio wcześnie zadbać o powierzchnie kuchenne. W przypadku uporczywych zabrudzeń można zastosować proste metody, takie jak czyszczenie piekarnika kwasem cytrynowym. Produkt pomaga w różnym stopniu eliminować zanieczyszczenia. Gospodynie domowe twierdzą, że plamy można zmyć produktem w krótkim czasie.

Proszek C6H8O7 jest używany w kuchni i życiu codziennym. Dodatek do żywności to biały kryształ, który łatwo rozpuszcza się w wodzie lub alkoholu etylowym. Określona substancja nie ma charakterystycznego zapachu. W zależności od stopnia oddziaływania należy do kwasów organicznych naturalnych przeciwutleniaczy. Wiadomo, że dodatek do żywności jest naturalnym środkiem konserwującym.

Ważny! Substancja zawiera warzywa, owoce i igły. Jego znaczna ilość występuje w jagodach i owocach.

Nauczyli się syntetyzować proszek w 1784 roku. Jego aplikacja odbywa się w następujących obszarach:

  • gotowanie;
  • kosmetyka;
  • przemysł spożywczy.

Substancja jest aktywnie wykorzystywana w gospodarstwie domowym. Nazywa się uniwersalną chemią gospodarczą. Proszek można stosować do czyszczenia powierzchni z następujących materiałów:

  • Stal nierdzewna;
  • szkliwo.

Popularność narzędzia wynika z jego skuteczności. Kryształy można wykorzystać do czyszczenia różnego rodzaju plam i eliminacji nieprzyjemnych zapachów. Nazwane są następujące zalety C6H8O7:

  • przyjazność dla środowiska;
  • ekonomiczne zużycie podczas czyszczenia;
  • eliminacja starych plam;
  • nie ma potrzeby używania rękawiczek.
Rekomendowane lektury:  Jak wytrzeć brylantową zieleń z linoleum

Jak czyścić piekarnik kwasem cytrynowym

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tłuszczu. Jednak środki kwaśne najlepiej rozpuszczają brud. Domowe chemikalia mogą znacznie uszkodzić powierzchnie piekarnika. Istotną wadą takich produktów jest obecność śladów po praniu.

Najlepszą metodą jest czyszczenie piekarnika kwaskiem cytrynowym. Zazwyczaj metody należy uzupełnić o ekspozycję termiczną. Para może zmiękczyć i rozłożyć tłuszcz. Podczas jego tworzenia nie są uwalniane żadne toksyczne substancje. Ma również tę zaletę, że eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Czyszczenie piekarnika w domu kwasem cytrynowym nie jest trudne. Dodaj 500 ml wody do 40 g proszku. Kryształy należy dokładnie rozpuścić. Aby poprawić wydajność, możesz również posmarować powierzchnie kawałkiem cytryny.

Piec należy rozgrzać do temperatury 200 ° C. Żaroodporne naczynia z roztworem umieszcza się na blasze do pieczenia i pozostawia na pół godziny.Po upływie określonego czasu wyłącz piekarnik i poczekaj, aż temperatura spadnie. Drzwiczki są otwierane i naczynia z płynem są wyjmowane. Do czyszczenia ścian użyj gąbki zamoczonej w roztworze.

Jeśli plamy są świeże, związek C6H8O7 można wlać do butelki z rozpylaczem i rozprowadzić na zanieczyszczonych obszarach.

Jak czyścić piekarnik kwasem cytrynowym i sodą oczyszczoną

Uważa się, że sok cytrusowy jest bardziej odpowiedni do świeżego brudu. W przypadku starych plam z tłuszczu zaleca się mycie piekarnika kwasem cytrynowym. Dobrego rezultatu można się spodziewać stosując pastę zawierającą nie tylko C6H8O7, ale także wodorowęglan sodu.

Rekomendowane lektury:  Soda oczyszczona: użyteczne właściwości, zastosowanie, sposób przyjmowania

Aby wyczyścić piekarnik sodą oczyszczoną i kwaskiem cytrynowym, należy również dodać niewielką ilość wody. Powstałą pastę nakłada się na powierzchnię szmatką. Naczynia z pozostałym środkiem wstawiamy do piekarnika i podgrzewamy do 50 ° C. Czas ekspozycji na kompozycję wynosi pół godziny. Następnie ściany należy wytrzeć szmatką zamoczoną w wodzie.

Niepożądane jest nakładanie pasty na bazie C6H8O7 i wodorowęglanu sodu na szklane powierzchnie

Czyszczenie piekarnika kwasem cytrynowym i octem

Często konieczne jest czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni. Piekarnik można czyścić kwaskiem cytrynowym, octem i sodą oczyszczoną. Ta metoda jest bardzo wydajna.

Zanim umyjesz piekarnik wodorowęglanem sodu, esencją octu i kwaskiem cytrynowym, podgrzej go przez 15 minut. Ważne jest, aby zachować optymalną temperaturę, która wynosi 100 ° C.

Aby oczyścić piekarnik z tłuszczu kwasem cytrynowym, musisz przygotować kompozycję, która zawiera również sodę (1 łyżka stołowa) i ocet spożywczy (100 ml). Ciepłe powierzchnie przeciera się gąbką nasączoną powstałym roztworem.

Uwaga! Niepożądane jest dotykanie elementów grzejnych. W przeciwnym razie możesz się poparzyć.

Po kwadransie wytrzyj ściany piekarnika wilgotną szmatką. Wodę trzeba wymieniać kilka razy.

Po oczyszczeniu powierzchni roztworem C6H8O7, sody oczyszczonej i esencji octu, należy otworzyć piekarnik w celu wentylacji.

Wniosek

Piekarnik można wyczyścić dość skutecznie kwaskiem cytrynowym. W razie potrzeby zaleca się dodanie składników wzmacniających działanie pudru. Należą do nich esencja octu i soda. W przypadku uporczywych zabrudzeń wyczyść piekarnik kwasem cytrynowym i parą. Ta metoda wspomaga rozkład tłuszczu. Substancja korzystnie wypada na tle chemii gospodarczej ze względu na swoją naturalność, koncentrację i bezpieczeństwo. Po umyciu roztwory nie pozostawiają smug i specyficznych zapachów.

Link do głównego posta

Zdrowie

Piękno

jedzenie